ماشین سازان واناپرس

کارخانه صنعتی واروژ پیرعلی

Follow Us On Social Media

واحد های واناپرس

VanaPress Sections

واحد برنامه ریزی

Planning

هدف واحد برنامه ریزی شرکت واناپرس در نهایت برآوردن تقاضا و سفارش مشتری به نحو مقتضی و در موعد مقرر است. فرآیند برنامه ریزی تولید در واقع از پیش بینی و دریافت سفارشات مشتری شروع شده و با امکان سنجی چگونگی برآورد تقاضا برنامه ریزی موارد موردنیاز و برنامه ریزی کوتاه مدت نهایتا با دستور و پیگیری زمان بندی تولید و تحلیل مغایرت ها و تلاش در رفع آنها خاتمه می یابد.
تعیین برنامه ریزی تولید به عنوان یکی از عوامل کلیدی موفقیت در هر سازمان تولیدی نقش مهم و موثری دارد، زیرا زمان بندی تولید باعث جلوگیری از انباشت سرمایه، تقلیل ضایعات، تلاش برای استفاده بهتر از ماشین آلات، پاسخگویی به موقع به سفارشات مشتریان و تامین مواد اولیه و قطعات مورد نیاز در موقع مناسب می شود.
واحد برنامه ریزی تولید شرکت ماشین سازان وانا پرس با بهره گیری از متخصصین کارآمد و با تجربه فنی ایجاد هماهنگی با واحد فروش و بازرگانی (بر اساس درخواست مشتری) و واحد انبار (بر اساس حداقل موجودی و ذخیره احتیاطی) نقطه سفارش خود را به واحد بازرگانی و تولید ارائه می نماید و بر اساس برنامه زمان بندی ارائه شده واحد تولید اقدام به تولید و سپس واحد مونتاژ شروع به مونتاژ محصول مورد درخواست می نماید.

در شرکت ماشین سازان وانا پرس (کارخانه صنعتی واروژ پیرعلی) در صورتی که مورد سفارش خط تولید حلب یا خط تولید قوطی چهارگوش و یا خط تولید قوطی گرد باشد، ابتدا واحد برنامه ریزی، کسری های ماشین آلات قوطی سازی از جمله دربندی، فلنج کن، چهارگوش کن یا سایر دستگاه ها را مورد بررسی قرار می دهد، سپس برنامه سفارش قطعات هر یک از این دستگاه ها به واحد تولید اعلام می گردد.

واحد ساخت و تولید

Manufacturing

واحد ساخت و تولید قطعات با استفاده از مدرن ترین ماشین ابزار دقیق، مهندسین و تکنسین های دانش آموخته این حرفه، تمام قطعات مختلف انواع ماشین آلات تولید شده در این کارخانه را ساخته و با توجه به نقشه ها و برنامه های تولید، قطعات ساخته شده را مونتاژ می نمایند.

واحد طراحی و فنی مهندسی

Engineering Design and Technical

گروه طراحان وانا پرس متشکل از مهندسین خوش فکر و با تجربه، با استفاده از قوی ترین نرم افزارهای دقیق برای طراحی ماشین آلات و قالب سازی، توانایی طراحی، نمونه سازی و تولید تمام ماشین آلات و قالب های صنعتی را دارد. گروه طراحی وانا پرس با استفاده از نیروی تفکر خلاق، تمام ماشن آلات خارجی را با توجه به امکانات موجود در کشور می تواند نمونه سازی کند.

واحد کنترل کیفیت و انبار

Quality control and warehouse

این واحد با استفاده از افراد تحصیل کرده و با تجربه، کلیه ورودی ها و خروجی های کارخانه شامل مواد اولیه، قطعات و محصولات تولیدی را تحت بازرسی قرار داده و نگهداری می کنند.

واحد برق

Power unit

واحد برق شرکت با استفاده از جدیدترین متدها و قطعات و ابزارآلات روز توسط مهندسین با تجربه و کارآمد با عمده فعالیت طراحی و مونتاژ تابلو برق و همچنین عیب یابی و پشتیبانی ماشین آلات شرکت مشغول به کار می باشد.

واحد بازرگانی و اداری مالی

Commercial and Financial Administration

واحد بازرگانی و اداری مالی این شرکت با اهدافی همچون افزایش سهم حضور در بازارهای داخلی و خارجی، کاهش درست هزینه های تمام شده تولید؛ جلب رضایت مشتریان و در نهایت تحویل به موقع محصول با همکاری واحدهای دیگر در پیشبرد اهداف راهبردی شرکت فعالیت گسترده ای دارد.

واحد HSE

شرکت ماشین سازان واناپرس از سال 1387، اقدام به ارائه یک چارچوب مدون و جامع جهت رسیدگی به وضعیت ایمنی و بهداشت کاری پرسنل نموده و با استقرار واحد HSE با هدف استراتژیک؛ “ایجاد محیط امن و سالم برای کارکنان، مشتریان و جامعه و توجه به رویکرد محیط زیستی، آموزش مستمر و بهبود فرهنگ ایمنی، کاهش بروز حوادث و بیماری های شغلی و همچنین مدیریت مصرف انرژی؛ نقش به سزایی در برآورده ساختن الزامات قانونی مرتبط با قوانین کار و دستورالعمل های بهداشتی-زیست محیطی، صرفه جویی هزینه ها و کاهش بی نظمی های عملکردی سیستم” ایفا نموده است.
با عنایت به اینکه سازمان قادر به شناسایی، حذف و کنترل هدفمند ریسک های مرتبط با محیط زیست، ایمنی و سلامت حرفه ای کارکنان و طرف های ذینفع می باشد، بهبود مستمر و افزایش بهره وری، کارایی سیستم را ارتقاء بخشیده است.
خلاصه ای از فعالیت های این واحد به شرح ذیل می باشد:

 

  • اطمینان از قانونمندی تمامی فعالیت های کاری و تعامل سازنده با اداره های بازرسی کار، بهداشت و محیط زیست
  • تشکیل جلسات ماهانه کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار و بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل و مشکلات ایمنی، بهداشت و محیط زیستی و شناسایی کنترل های پیشگیرانه
  • آموزش کلیه پرسنل و ارتقای سطح آگاهی آنها در خصوص مسائل HSE
  • بهبود کارایی عملیات، کاهش حوادث، اتلاف ساعات تولید و صرفه جویی هزینه ها
  • بهبود ایمنی و کیفیت محیط کار و افزایش روحیه کارگران
  • حرکت در مسیر توسعه پایدار با کنترل فرآیند سازمان در جهت جلوگیری از آلودگی آب و خاک و هوا، رعایت قوانین ملی و مرتبط محیط زیستی و مدیریت مصرف انرژی با جایگزین سوخت گازی به جای سوخت فسیلی

واناپرس ایجاد خلاقیت در کار، تکیه بر دانش فنی روز و مشتری مداری را به عنوان ارزش قلمداد نموده و روحیه تیمی سر لوحه کار آن قرار دارد.