داستان و قدمت قوطی و قوطی سازی

قوطی و قوطی سازی
صنایع قوطی سازی فلزی یک راه طولانی از سطح پایین تولید چند قوطی در روز تا تولید هزاران قوطی در دقیقه پیموده است.

صنایع قوطی سازی یک دوره زمانی در حدود 200 سال را برای رسیدن به توانایی جوابگویی تقاضاهای رو به افزایش برای بسته بندی محصولات با کیفیت بالا را طی کرده است.
قوطی با داشتن قابلیتهایی از قبیل سختی، نشکن بودن، فاسد نشدن و تاریخ مصرف بالا، یکی از بهترین حالتها را برای حفظ و نگهداری محتویات داخل خود فراهم می کند. این محتویات می تواند غذا، آشامیدنی، رنگ، کود، پوشاک، اسباب بازی، لوازم التحریر، مواد شیمیایی و … باشد.

صنایع قوطی سازی ایران دارای پیشرفتهای زیادی بوده است تا بتواند مسئولیت خود در تامین اقتصاد میلیون ها نفر که برای زندگی خود به طور مستقیم یا غیرمستقیم به این قوطی ها وابسته هستند را انجام دهد.

امروزه در ایران از قوطی فلزی بیشتر در صنایع غذایی و رنگ سازی و مواد شیمیایی و کود، پوشاک، اسباب بازی، لوازم التحریر، مواد شیمیایی و … استفاده می شود. میزان استفاده از قوطی در صنایع غذایی بسیار است ولی اینطور که انتظار می رود در آینده پیشرفت قابل توجهی خواهد کرد و تبدیل به یکی از پرمصرف ترین کالاها در دنیا خواهد شد.

از آنجا که این قوطی ها از مواد قابل بازیافت تهیه می شوند برای محیط زیست مناسب تر می باشند و دارای قابلیت سازگاری بیشتری در مقایسه با پلاستیک هستند و این باعث شده افرادی که طرفدار صنایع بازیافتی هستند به سمت استفاده از قوطی های فلزی روی بیاورند.

صنایع بازیافت قوطی های آلومینیومی به عنوان یک صنعت بیلیون دلاری جهانی تبدیل شده است و یکی از دست اندرکاران موفق در امر بهداشت محبط زیست می باشد.

«محیط زیست، امانتی است گرانبها، نزد ما؛ …. امانت دار خوبی باشیم.»

1 پاسخ

ارسال ديدگاه

لطفا نام خود را وارد كنيد! لطفا آدرس ايميل را صحيح وارد كنيد! لطفا پيام را وارد كنيد!