قابلیت های دستگاه سنگبری

شرکت ماشین سازان وانا پرس فعالیت خود را از سال 1358 در کارگاهی واقع در جاده تهران خیابان دماوند در زمینه ساخت خط تولید بسته بندی فلزی آغاز نموده و به جهت گسترش کار، در سال 1368 کارگاه مذکور از محل خیابان دماوند به کارخانه ای واقع در منطقه صنعتی خرمدشت انتقال پیدا کرد و به عنوان بزرگترین و اولین سازنده خط تولید بسته بندی فلزی با مدیریت آقای واروژ پیرعلی در کشور شناخته شد. سپس در سالهای بعد توانست محصولات جدید از جمله ماشین آلات مواد غذایی و بسته بندی شیشه ای و ماشین آلات ساختمانی از جمله انواع دستگاه برش سنگ و دستگاه برش سرامیک نیز طراحی و به تولید برساند که با توجه به تکنولوژی به کار رفته در طراحی این محصولات قابل رقابت با نمونه های خارجی می باشد. در این مطلب به قابلیت های دستگاه سنگبری اشاره می شود.

شرکت ماشین سازان واناپرس با استفاده از جدیدترین طرح های اروپایی و با استفاده از کارشناسان و طراحان متخصص خود در زمینه ساخت ماشین آلات راه و ساختمان از جمله دستگاه سنگبری و دستگاه سرامیک بری قابل حمل و کارگاهی اقدام به تولید نموده است.

استفاده از دستگاههای سنگبری و سرامیک بری جهت ساختمان
از دستگاه سنگبری و سرامیک بری جهت برش انواع سنگ های تراورتن، سرامیک، گرانیت، کاشی و … استفاده می گردد. دستگاههای سنگبری و سرامیک بری واناپرس علاوه بر برش راسته بری (طولی بری) قابلیت انجام فارسی بری هم دارد، علاوه بر این قابلیت، دستگاه سنگ بری دارای قابلیت شیارزنی و لچکی و پخ نیز می باشد.

اسکوپ زن دستگاه سنگبری و سرامیک بری
دستگاه برش سنگ و برش سرامیک وانا پرس تحت لیسانس دستگاههای روبی اسپانیا می باشد و سیستم حرکتی دیسک به سرعت انجام می شود. از دیگر قابلیت های دستگاه سنگبری، قابلیت اسکوپ زنی می باشد؛ با استفاده از این قابلیت می توان عملیات اسکوپ زنی سنگ را داشت.
با استفاده از این قابلیت می توانیم با استفاده از 4 عدد پایه ای که در اختیار داریم سطح دستگاه را بالا ببریم و با استفده از پولی مخصوص اسکوپ زنی، دیسک قطر 180 را روی دستگاه نصب نماییم و مرحله اسکوپ زنی را آغاز نماییم.

مزایای اسکوپ زنی
اسکوپ سنگ و سرامیک که میتوان با اسم بست سنگ نما و یا اتصال های فلزی برای سنگ و سرامیک هم نامگذاری کرد، این قطعه فلزی که جنس آن از ورق گالوانیزه ضد زنگ است، در پشت سنگ و سرامیک های ساختمانی قرار گرفته و از ریزش و افتادن سنگ و سرامیک ممانعت می کند.

با استفاده از دستگاه برش سنگ و سرامیک بری واناپرس، میتوان شیاری کم عمق در پشت انواع سنگ و سرامیک های ساختمانی ایجاد کرد که بست اسکوپ وارد شیار شده و آن را جا زده و بعد پایه های بست را به ملات آغشته کرده و همین کار از سقوط سنگ و سرامیک از نمای ساختمان ممانعت می کند.
این روش جاگزین خشکه چین، پیچ، رول پلاک که روش های قدیمی بودند، شده است و امنیت ساختمان با این کار تضمین می شود.

انواع برش های دستگاه سنگبری و سرامیک بری
از این نوع دستگاهها میتوان برای برش انوع سنگ و سرامیک استفاده کرد، طراحی دستگاه به گونه ای انجام شده که میتوان متناسب با نوع قطعه کار خود دیسک مناسب با برش را روی آن نصب کرد تا برشی دلخواه را به شما بدهد. هرگز از یک نوع دیسک برای برش نمونه کارهای متفاوت نباید استفاده شود، این کار باعث لب پریدگی و لمبور شدن (شکم دادن) کار می شود و بالطبع ضایعات کار را بالا می برد.

آشنایی با انواع دیسک ها
مهم ترین فاکتور برای برش دقیق و از بین رفتن لب پر شدن از روی سطح سنگ، انتخاب دیسک برش مناسب و مرغوب می باشد.

دیسک های برش از لحاظ نوع برش و نوع جنس (سنگ یا بتن و یا دیگر مصالح ساختمانی) طبق شرح ذیل تقسیم بندی می گردند:
برای مثال تیغه برش انواع سنگ گرانیت، سنگ مرمریت، سنگ تراورتن، سرامیک بر، کاشی بر، سرامیک بر پرسلان یا بتن بر مسلح و غیر مسلح و …
دیسک های برش از لحاظ دندانه، دندانه (سگمنت) نیز انواع مختلفی دارد.

تیغه برش بدون چاک یا چاک موئی:
این نوع دیسک های چاک مویی دارای ضخامت کم می باشند؛ به همین دلیل برش با این نوع دیسک ها از ظرافت خاصی برخوردار است و باعث می شود ما برشی دقیق و روان و بدون لب پریدگی داشته باشیم.

تیغه های برش دندانه دار یا شیاردار:
این نوع دیسک ها نیز انواع مختلفی دارد؛ دندانه این نوع دیسک ها به شکل E هستند که برای برش بلوک ها و برش انواع مصالح با ضخامت بالا مناسب می باشد. این مدل دیسک های برش معمولا شیار داخل آنها بیشتر از دیگر دیسک ها می باشد.

دیسک های دندانه دار شیار باریک:
از انواع دیسک های دندانه دار میتوان به دیسک های شیار باریک تر اشاره کرد که عمدتا از این دیسک ها در دستگاه سنگبری پرتابل (قابل حمل) مورد استفاده عموم قرار می گیرد، به این علت که دقت برش آنها خوب بوده و در بعضی از آنها نیز بدون لب پریدگی می باشد.

از انواع دیگر این دیسک ها میتوان به دیسک هایی که شیار باریک و با سگمنت کوتاه هستند که در اصطلاح کلیدی نیز گفته می شود، نام برد. این مدل دیسک نیز برش دقیق و دقت بالایی دارد و سرعت نیز در این نوع دیسک ها بالاتر می باشد.

یادآوری این نکته بسیار حائز اهمیت است که کندبری و یا تندبری و تیزبری دیسک به شرکت و برندهای مختلف بستگی دارد. همچنین شایان ذکر می باشد که دیسک هایی که چاک دار هستند از طول عمر بیشتری برخوردارند ولی در بعضی از آنها بسته به نوع سگمنتی که دارا می باشند، دیده می شود که برش دارای لب پریدگی می باشد. البته دیسک های بدون چاک و یا چاک مویی به نسبت طول عمر کوتاه تری دارند و بدون لب پریدگی هستند، خصوصا در حالت فارسی بری کردن دستگاه سنگبری بدون لب پریدگی می باشند.

ارسال ديدگاه

لطفا نام خود را وارد كنيد! لطفا آدرس ايميل را صحيح وارد كنيد! لطفا پيام را وارد كنيد!